Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Prawie jak na planie filmowym

2013-09-09

W dniach 26-27 sierpnia odbyły się warsztaty filmowe dla młodzieży w ramach projektu ?Coolturalny Goraj? Programu ?Młodzież w działaniu?. Przygodę z filmowaniem poprowadził Sławomir Stańczyk, operator kamery filmowej.

Pierwszego dnia uczestnicy spotkania poznali zastosowanie różnych technik i zabiegów filmowych na przykładzie teledysku np.: kadrowanie, oświetlenie, scenografia, udźwiękowienie filmu. Młodzież zapoznała się również z praktycznym zastosowaniem niektórych urządzeń wykorzystywanych w produkcji filmowej czyli obsługą kamery filmowej, obsługą stabilizatorów obrazu steadicam, obsługą statywu i obsługą urządzeń do rejestracji dźwięku. Podsumowaniem warsztatów z pierwszego dnia było napisanie scenariusza filmowego i scenopisu. Drugiego dnia dziewczęta pod opieką prowadzącego nakręciły teledysk. Tematem przewodnim nagrania była sesja zdjęciowa modelki. Każda z dziewcząt wcieliła się w inną rolę: wizażysty, fryzjera, stylisty, reżysera planu zdjęciowego, modela i fotografa. Uczestniczki zajęć mogły w praktyce wykorzystać teorię, którą poznały pierwszego dnia warsztatów. Ponadto wykorzystały swoje umiejętności aktorskie. Montaż teledysku przygotował Sławomir Stańczyk.

W spotkaniu wzięły udział: Jadwiga Widz, Monika Borsuk, Ewa Malec, Katarzyna Borsuk, Urszula Widz, Magdalena Mękal, Anna Łupina. Warsztaty odbyły się w ramach projektu ?Coolturalny Goraj? programu Młodzież w działaniu realizowanego przez Nieformalną Grupę Cebularze działającą przy GOK-u. Zajęcia odbyły się w Gimnazjum Publicznym w Goraju, dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników.

Efekty warsztatów będzie można wkrótce zobaczyć na naszej stronie internetowej.

 


Ostatnio dodane