Reprezentantki gminy na Festiwalu w Janowie

2018-05-25

Eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, które odbyły się w Janowie Lubelskim zakończyły się dużym sukcesem dla gminy Goraj. Młodzieżowy Zespół Wokalny działający przy GOK został nominowany do eliminacji  wojewódzkich, które odbędą się w Muzeum Wsi Lubelskiej 27 maja 2018r.

Eliminacje powiatowe, 20 maja 2018 roku, miały miejsce podczas 43 edycji Festiwalu Folkloru w ramach Jarmarku Janowskiego. Z terenu gminy Goraj, pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju, wystąpiły: Walentyna  Pikul z Hoszni Ordynackiej, Janina Pydo z Zastawia, Młodzieżowy Zespół Wokalny GOK i Stowarzyszenie Kobiet Goraja ? Kobieta Aktywna.

Po obejrzeniu 27 prezentacji jury w składzie: prof. Jan Adamowski- z UMSC Lublin, dr. Janina Biegalska ? z Urzędu Marszałkowskiego, Andrzej Sar z WOK Lublin oraz Barbara Nazarewicz z Muzeum Regionalnego w Janowie Lub., zarekomendowali Młodzieżowy Zespół Wokalny GOK do eliminacji wojewódzkich w kategorii: kontynuacja folkloru. Dziewczęta otrzymały również najwyższą nagrodę pieniężną , jako jeden z dwóch zespołów. Pozostałe osoby z gminy Goraj otrzymały wyróżnienia  i nagrody finansowe.