Rozśpiewane, nagradzane

2015-06-02

Janina Pydo i Zespół Wokalny działającym przy GOK zakwalifikował się na przegląd wojewódzki do 49 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapeli i Śpiewaków Ludowych do Lublina. Eliminacje regionalne odbyły się 17 maja 2015 w Janowie Lubelskim.

Nasze, gminne, znakomite głosy można było usłyszeć podczas 40 edycji Festiwalu Folkloru w ramach Jarmarku Janowskiego. Pani Janina Pydo i Zespół Wokalny pod kierunkiem Diany Adamskiej ? instruktora GOK zaprezentowały na scenie janowskiej trzy piosenki: ?Z poniedziałejku?, ?O godzinie rannej?, ?W moim ogródecku?. Muzyków i śpiewaków oceniała komisja w składzie: Jan Adamowski ? UMCS Lublin, Janina Biegalska- Urząd Marszałkowski w Lublinie, Barbara Nazarewicz- Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim. Jury obejrzało 23 prezentacje konkursowe. Do kolejnego etapu zakwalifikowano trzy zespoły ( w tym z gminy Goraj) i czterech muzyków.

Na eliminacjach wojewódzkich w Muzeum Wsi Lubelskiej dziewczęta z Janiną Pydo zaprezentowały się 31 maja. Budziły zainteresowanie nie tylko gości festiwalu, ale również turystów. I mimo, że nie pojadą w tym roku do Kazimierza Wielkiego, z pewnością uda im się to za rok. Były jednym z zespołów, który był najczęściej obfotografowany. Dziewczęta z zespołu wystąpiły również w Radiu Lublin.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.