Ruszamy z projektem ?Coolturalny Goraj?

2013-05-21

Już po raz drugi Nieformalna Grupa ?Cebularze? realizuje projekt w ramach programu Młodzież w Działaniu. Poprzedni ?Europo daj się poznać? cieszył się dużym zainteresowaniem, a efekty można oglądać do dzisiaj np. w kalendarzu na rok 2013.

?Coolturalny Goraj? to projekt, który dotyczy działań w obrębie różnych dziedzin: kultury, sztuki, sportu, zabawy i rozrywki. Celem jest podniesienie aktywności społecznej, kulturalnej, obywatelskiej i ruchowej mieszkańców gminy Goraj, promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz spędzania wolnego czasu w oparciu o dziedzictwo kulturalne i historyczne Goraja. Projekt będzie trwał od 15 maja 2013 roku do 17 marca 2014 roku. Pierwszym wydarzeniem w ramach projektu będzie Noc Świętojańska ? impreza oparta na tradycyjnych zwyczajach sobótkowych. Odbędzie się 16 czerwca w Zastawiu. Następnie zostanie zorganizowana wieczorna gra uliczna, fabuła gry będzie opierała się na przeszłości Goraja, uczestnicy biorący w niej udział będą podróżować w czasie. Pod koniec lata zostaną zorganizowane biegi przełajowe im. Dymitra z Goraja, które zakończą się kameralną imprezą w plenerze ?granie na polanie?. W ramach projektu zostanie również nagrany krótki, humorystyczny film ?Dzieje Goraja?, zostanie stworzona kronika malarska pokazująca piękno lokalnej historii, zostanie wydany kalendarz stylizowany na rok 2014 pn. ?Goraj epokami? oraz zostanie wykonana gra planszowa, w której planszą będzie mapa Goraja. Z projektu może skorzystać nie tylko młodzież, lecz każdy kto chce energicznie i aktywnie spędzić wolny czas.

Grupę inicjatywną tworzą: Paweł Kuraś- koordynator, Rafał Stępniowski, Ewa Malec i Monika Borsuk.

?Coolturalny Goraj? jest finansowany w ramach programu ?Młodzież w działaniu? Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Jedno zdjęć wyokonane podczas sesji do kalendarza 2013zajęcia z tańca irlandzkiego - lato 2012zajęcia kulinarne w ramach projektu