Sen nocy leśnej – Kalendarz na 2020 roku gotowy

2020-01-16

8 edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj jest już dostępna. Z lekkim opóźnieniem kalendarz, z udziałem mieszkańców gminy Goraj i okolic w rolach modeli, już można nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.

Kalendarz został wydany w nakładzie 600 sztuk. Jest rozdysponowany w celach promocyjnych. Osoby nie związane ze współpracą z Gminnym Ośrodkiem, które chcą nabyć kalendarz, mogą go otrzymać  w zamian za przyniesiony drobiazg ? przedmiot, który w przyszłości może posłużyć w GOK-u jako rekwizyt lub kostium (mogą to być rzeczy, które są w domu niepotrzebne, zalegają strychy, kwalifikują się do wyrzucenia, niemodne i przestrzale, fikuśne lub dziwne, niepotrzebne i znajdujące zastosowania np.: może to być  ciuch,  biżuteria, nakrycia głowy, torebki, niepotrzebne skrawki materiałów, gadżety i dżety, przedmioty użytku codziennego). Liczba kalendarzy jest ograniczona, dlatego też będą rozdawane do wyczerpania zapasów.

Nieformalna Grupa „Aarcia” działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju od lipca pracowała przy kalendarzu na 2020 rok. Zjeździła lasy gorajskie, kocudzkie i korytkowskie czyli lasy liściaste, mieszane i iglaste, raz nawet udało się zrealizować zdjęcia w terenie bagiennym.

Tematem przewodnim  kalendarza jest las i postacie z pogranicza snu i baśni. Tytuł kalendarza to „Sen nocy leśnej” nawiązujący do szekspirowskiego utworu tylko tytułem. W skład grupy pracującej nad kalendarzem wchodzą: Marta Miszczak-Najda, Marta Bracha, Jadwiga Widz, Barbara Garbacz, Magdalena Mękal, Kamil Wykrętek i Monika Misa oraz Dariusz Wlizło i Monika Wlizło.

Zdjęcia w kalendarzu:

Styczeń – Hanna, Ilona, Rozalia Baran   Fot. Monika Misa

Luty Gabriela Duma i Michał Rożek    Fot. Kamil Wykrętek

Marzec – Olga Wykrętek   Fot. Monika Misa

Kwiecień: Jagoda i Mateusz Smagała    Fot. Magdalena Mękal

Maj: Kacper Szumski i Dominika Gorzkowska     Fot. Kamil Wykrętek

Czerwiec: Magdalena Żółw i Bartosz Krukowski    Fot. Magdalena Mękal

Lipiec: Nina i Iwona Paszko    Fot. Kamil Wykrętek

Sierpień: Wojciech Jabłoński      Fot. Magdalena Mękal

Wrzesień: Anna Jarosz i Paweł Motak    Fot. Kamil Wykrętek

Październik: Weronika i Wiktoria Mazurek      Fot.Magdalena Mękal

Listopad: Daria Łupina     Fot: Kamil Wykrętek