Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

Śladami Singera 2021

2021-07-29

 

Festiwal Śladami Singera odbył się w Goraju w dniach 25-26 lipca 2021 roku. Goraj znalazł się na mapie festiwalu w 2019 roku. Rok temu odbyło się tylko wirtualne spotkanie i miało charakter wspomnień. Po roku nieobecności „na żywo” festiwal był jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w gminie Goraj.

 

Pierwszy dzień festiwalowy rozpoczął się na rynku gorajskim się plenerową instalacją artystyczną „Singer contra Singer” połączoną z promocją Gazety Festiwalowej „Sztukmistrz Gorajski” . Elelementem projekcji był film dokumentalny pt. „Warszawa – pejzaż z Singerem”. Tego samego dnia o 20.00 w Sali widowiskowej GOK odbył się spektakl literacko- muzyczny „Opowieści z Nocy”, podczas którego Witold Dąbrowski- dyrektor festiwalu opowiadał historie niełatwe, ale bardzo trafiające do serca.

Drugiego dnia o godzinie 12.00 w sali widowiskowej GOK odbyła się projekcja telewizyjna adaptacji spektaklu teatralnego : „Opowiadania dla dzieci”. Natomiast o 20.00 na rynku odbył się długo wyczekiwany spektakl plenerowy w wykonaniu artystów Fundacji Sztukmistrze. Podczas widowiska wystąpili: Arkadiusz Ziętek – twórca teatralny współpracujący w wieloma instytucjami w Polsce i w Niemczech, Magda Kisiała – akrobatka powietrzna i cyrkowa, Jakub Szwed – artysta, pedagog, menadżer i reżyser, Artur Perskawiec – instruktor samoobrony i akrobatyki sportowej, Daniel Chlibiuk- akrobata, żongler, Marek Żmuda- aktor, animator, technik, akrobata, malarz.

Do tegorocznej edycji przyczynili  się:  Urzędy Miasta, Ośrodki Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego oraz Fundacja Sztukmistrze. Głównym organizatorem festiwalu jest Ośrodek Brama Grodzka- Teatr NN z Lublina.

Ostatnio dodane