Śladami Singera po raz szósty w Goraju

2024-07-18

To były bardzo ciekawe dni…16- 17 lipca 2024r. gościliśmy w Goraju XIV Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera – Following I.B. Singer’s traces. Pierwszego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju można było zobaczyć filmy: „Ukos światła” o olimpijczyku Dariuszu Popieli, który wraz grupą znajomych pracuje nad odbudową, starych zapomnianych grobów żydowskich. Drugi film „Czytając Sienkiewicza na pustyni Negev” opowiadał o Alex’ie Danzing, który wyemigrował do Izraela jako dziecko, a jego misją jest przybliżenie młodemu pokoleniu Izraelczyków polskiej kultury i historii.

Drugiego dnia nie zabrakło wielu emocji związanych z wydarzeniami, ale również z przenoszeniem widowiska do hali sportowej w Zespół Szkół w Goraju. Z tego miejsca bardzo dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom szkoły za pomoc w organizacji.
Drugi dzień festiwalowy rozpoczął się bardzo ciekawie performatywnym czytaniem książki „Sztukmistrz z Lublina” w GOK-u. Dzięki Witoldowi Dąbrowskiemu- dyrektorowi festiwalu spotkanie było bardzo inspirujące, z elementami monodramu, czytania z podziałem na role, wspólnego czytania.
Następnie w hali sportowej odbyło się widowisko „Przyjaciele Sztukmistrza 2024” . Jak zawsze artyści grający i śpiewający na żywo oraz artyści cyrkowi i sam dyrektor festiwalu zachwycili publiczność . Nie zabrakło tańca z ogniem, akrobatyki, elementów humorystycznych i wspaniałej muzyki.
Bardzo dziękujemy, że Goraj jest na mapie festiwalowej i po raz kolejny mogliśmy być częścią tej cudownej inicjatywy! Wielkie brawa!

Performatywne czytanie „Sztukmistrz z Lublina”
Czytanie było prowadzone przez dyrektora festiwalu: Witolda Dąbrowskiego
Czytanie odbywało się z udziałem publiczności
Publiczność zebrana podczas widowiska