Spektakl pełen wzruszeń

2021-12-20

„Wigilia przez okno” to spektakl, który został wystawiony dwukrotnie  przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju 19 grudnia 2021r. Dostarczył nie tylko wrażeń artystycznych, ale również nastroił świątecznie i nie jedną osobę wzruszył do łez.

„Wigilia przez okno”  to spektakl, który składał się z kilku scenek przedstawiających Wigilię Bożego Narodzenia w różnych domach. Były to historie, które niejedną osobę w okresie świąt dotykają, bolą, stawiają przed trudnymi wyborami.  Dotyczyły takich tematów jak: pandemia, alkoholizm, samotność, niepełnosprawność, brak akceptacji, małostkowość czy też brak uważności na drugiego człowieka. Wszystkie role zsotały zagrane przez aktorów z grupy teatralnej działającej przy GOK. Każda scenka była przeplatana pięknymi kolędami i utworami świątecznymi w wykonaniu: Sylwii Żółw, Magdaleny Żółw, Wiktorii Kaziród i Magdaleny Kaziród.

Spektakl, zostanie jeszcze wystawiony 9 stycznia 2022 roku. O szczegółach poinformujemy z początkiem Nowego Roku. Wejściówki na trzecią odsłonę spektaklu będą dostępne od 3 stycznia 2022r.

Reżyseria, scenariusz, rekwizyty: Monika Rożek

Przygotowanie muzyczne wokalistek: Diana Adamska

Nagłośnienie: Sławomir Wasi

Aktorzy:

Marysia- Wiktoria Kaziród

Kasia- Lena Chrębała

Ojciec Marek- tato Marysi i Kasi- Jacek Doliński

Babcia Krysia – Ewa Gadzińska

Ewa – Magdalena Kaziród

Mama- mama Ewy- Magdalena Żółw

Starsza Pani – Grażyna Dolińska

Krzysztof- syn Starszej Pani – Maciej Oleszczuk

Głos Synowej (Basi)- żony Krzysztofa – Oliwia Ostrowska

Daniel – Szymon Czajka

Lena- żona Daniela – Roksana Rożek

Roxana- córka Leny i Daniela – Patrycja Żółw

Kobieta (p.Ania)- Oliwia Ostrowska

Sąsiadka ( p.Kazia)- Danuta Jabłońska

Przechodnie: Antoni Widz, Patryk Łukasik, Dominik Łukasik, Sylwia Żółw.