Trzecia Potakówka w ramach projektu ?Ej za stodołą ścieżka??

2018-09-03

Przy dźwiękach  wspaniałej Orkiestrze Jarmarku Jagiellońskiego minęła potańcówka w Jędrzejówce, zorganizowana 30 sierpnia 2018 r. Była to trzecia i ostatnia potańcówka zorganizowana w ramach projektu ?Ej za stodołą ścieżka- Muzyczny rok obrzędowy Roztocza Gorajskiego?.

Projekt jest realizowany od maja 2018 roku przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju i Towarzystwo dla natury i Człowieka. Dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach projektu od maja odbywają się warsztaty muzyczne z muzyką tradycyjną, potańcówki oraz śpiewanie pieśni okolicznościowych w kościołach. Potańcówka w Jędrzejówce była trzecią imprezą taneczną w ramach projektu. Orkiestra zachwyciła wszystkich uczestników pięknymi utworami tradycyjnymi.