Czcionka: A A+ A++ Kontrast Kontrast

V Festiwal Grillowania

2013-07-02

Po raz piąty organizatorzy Gorajskiego Grillowania zaprosili do wspólnego smakowania dań z grilla. 12 sołectw gminy Goraj prezentowało dokonania kulinarne 30 czerwca 2013 roku na placu przy szkole podstawowej.

Karkówka, kiełbasa, kurczak, szaszłyki, różnego rodzaju sałatki, surówki, wypieki domowe , to tylko niektóre pyszności, które można było skosztować na festiwalu grillowania. Każde z sołectw oprócz dań przygotowało również wystrój stoiska i ubrania, które miały wyróżniać spośród uczestników. Oprawę muzyczną na imprezie zapewnił zespół Roxait, który zapraszał publiczność do tańca w rytmie disco-polo, disco i pop. Na scenie prezentowały się również grupy śpiewające ze stowarzyszeń: Stowarzyszenie Kobiet Goraja ?Kobieta Aktywna? oraz ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych ?Zagrodzanie?. Podczas imprezy odbył się konkurs na najlepiej ubranych przedstawicieli poszczególnych sołectw. Niezależna komisja w składzie: Bożena Marzec, Ewa Sawicka i Paweł Bednarczyk postanowiła przyznać główną nagrodę obsługującym stoisko Średniówki, którzy ubrali się w stylowe czapeczki i fartuchy.

Pod koniec imprezy odbyło się losowanie nagród, dla wszystkich uczestników którzy zakupili wcześniej talony. Do wygrania były ciekawe nagrody: dwa rowery, tablet, kosiarka spalinowa, żelazko, namiot.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Goraj i Gminny Ośrodek Kultury w Goraju przy współpracy z OSP Goraj, UG Goraj oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Goraju.

 

Ostatnio dodane