V Festiwal im. Anny Malec – Zaproszenie do udziału

V Międzygminny Festiwal Muzyki Ludowej

im. Anny Malec

Jędrzejówka, 19 maja 2019 r. godz. 15.00

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Międzygminnym Festiwalu Muzyki Ludowej im. Anny Malec, który odbędzie się dnia 19 maja 2019 r. o godz. 15.00 w Remizie OSP  w Jędrzejówce.

Przegląd na stałe wpisał  się już w kalendarz imprez kulturalnych gminy Goraj, a tym samym przyczynił się do podniesienia poziomu artystycznego sztuki wykonawczej  i popularyzacji kultury ludowej w społeczeństwie.

Istnieje również możliwość przygotowania stoisk z produktami regionalnymi (t.j. kulinaria, sztuka ludowa, rękodzieło itp.). W tej kwestii prosimy o kontakt telefoniczny  z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goraju (tel. 084 6858043)

REGULAMIN

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Wójt Gminy Goraj, Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina

Cele festiwalu;

– propagowanie i kultywowanie tradycji folkloru,

– poznanie muzyki ludowej regionu,

– ochrona i popularyzacja zanikających form folkloru muzycznego,

– prezentacja dorobku artystycznego gminnych zespołów,

– motywowanie społeczeństwa do aktywności artystycznej,

– odkrywanie zapomnianych pieśni i melodii ludowych,

– doskonalenie warsztatu muzycznego, wymiana doświadczeń,

– poznanie i promowanie twórczości Anny Malec z Jędrzejówki.

W festiwalu mogą wziąć udział następujące podmioty wykonawcze z terenu gmin: Goraj, Radecznica, Dzwola, Turobin, Chrzanów i Frampol.

I ? kapele ludowe,

II ? soliści instrumentaliści

II ? zespoły śpiewacze

IV? soliści śpiewacy

V ? młodzi wykonawcy, którzy poznali muzykę ludową od mistrzów

Wszystkie podmioty wykonawcze prezentują po 2 utwory, mile widziana będzie przynajmniej jedna piosenka z repertuaru Anny Malec (nie dotyczy instrumentalistów)!

Czas prezentacji nie powinien przekraczać 10 min.

Zachęcamy do poszukiwań i prezentacji dawnych, zapomnianych i tradycyjnych dla naszego regionu utworów.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będą pieśni miłosne

i weselne. ????

Zespoły powinny prezentować folklor muzyczny w jak najbardziej tradycyjny sposób
t.j.: repertuar charakterystyczny dla naszego regionu, zgodny z tradycją, śpiew powinien być jednogłosowy, wykonywany tzw. ?białym głosem?, gra na tradycyjnych instrumentach zarówno w kapelach, jak i solo.

Zespoły śpiewacze wykonują swoje pieśni a cappella ( bez towarzyszenia instrumentów)!!!

Festiwal ma formę konkursu!

–  jury przyzna I, II i III miejsce w formie nagród rzeczowych,

–  uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe statuetki, dyplomy i upominki,

– ponadto zostanie przyznana nagroda specjalna za najlepsze wykonanie piosenki z repertuaru     Anny Malec

Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju do dnia 10 maja 2019 r.

Informacje dotyczące doboru repertuaru i programu dostępne są pod nr tel. GOK (084) 68 58 043