V Święto Cebuli

2016-07-12

Festyn Rodzinny 2016

Idealna pogoda, przepyszne wypieki, śmieszne konkurencje i zabawa do 1.00 w nocy – tak pokrótce można podsumować Festyn Rodzinny – V Święto Cebuli, który odbył się 10 lipca 2016roku. Wydarzenie jak zawsze miało miejsce na  tzw. Muliskach w Zastawiu k/Goraja.

W pierwszych godzinach festynu dzieci mogły skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka, w którym nie zabrakło baśniowych dmuchanych zjeżdżalni, stoisk z zabawkami i lodami, oraz watą cukrową. Stoiska z daniami regionalnymi z motywem przewodnim, jaką była cebula, przygotowali: mieszkańcy Bononii, Koło Gospodyń z Zastawia oraz Stowarzyszenie Kobiet Goraja ?Kobieta Aktywna?. Imprezę uroczyście otworzył Wójt Gminy Goraj- Antoni Łukasik. Wraz z rozpoczęciem festynu, zaczął się o również Miecz Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Goraj, w którym udział wzięły cztery drużyny. I miejsce zajęła drużyna z Goraja, II miejsce grupa z Zastawia, III miejsce połączone siły piłkarzy z Kondratów i Hoszni Ordynackiej, natomiast IV miejsce zajęła grupa piłkarzy z Zagród i Bononii.

Na scenie początkowo prezentowały się zespoły i soliści współpracujący z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goraju. Jako pierwsza wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta, następnie swoje umiejętności prezentowała grupa taneczna z GOK pod czujnym okiem instruktora Rafał Szpyta. Nowością sceniczno-artystyczną była grupa dzieci pracujących pod okiem Diany Adamskiej, która zagrała kilka znanych utworów na kolorowych bum bum rurkach. Kolejną atrakcją były gry i zabawy prowadzone przez Waldemara Wywrockiego. Żywiołowy animator zabrał dzieci w świat konkursów i energicznej zabawy. Po jego występie na scenie zaśpiewały: Gabriela Duma oraz Janina Pydo. Po solistkach przyszedł czas na zespoły: Stowarzyszenie Kobiet Goraja ?Kobieta Aktywna?, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ?Zagrodzanie? i Hosznianki. Na Święcie Cebuli nie mogło zabraknąć konkursów dla dorosłych.  Pierwszy z nich polegał na rzucaniu jajek w parach z kilku metrów, celem było złapanie jak największej ilości jajek w całości. Druga konkurencja polegała na jak najszybszym zjedzeniu cebuli,  trzecia na narysowaniu piękniej pani Cebulanki. Czwartą konkurencją był  test wiedzy o gminie Goraj. Nagrodą główną był piękny, czerwony rower ufundowany przez Tomasza Pecka. Największą wiedzę w tym zakresie miał Stanisław Kałamajka. Po godzinie 19.00 na scenie pojawiły się gwiazdy muzyczne znane w całej Polsce: Dwa plus Jeden, Baflo, Roxait i Andre. Impreza trwała do 1.00 w nocy, a publiczność dopisała  wyjątkowo. Wyjątkowo również się bawiła.

Organizatorami  imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju, Wójt Gminy Goraj, Urząd Gminy Goraj, jednostki OSP Gminy Goraj i firma Adamex.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Nowa Gazeta Biłgorajska, portal: bilgorajska.pl oraz portal biłgoraj.com.

Sponsorami imprezy byli:

Fotografie Magdaleny Mękal:

fot. Magdalena Mękalfot. Magdalena Mękal

fot. Magdalena Mękal

Waldemar Wywrocki i jego program dla dzieci

Baflo