VI Gorajskie Kolędowanie

Gorajskie Kolędowanie

czyli VI Gminny Przegląd Form Artystycznych

o Tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szóstym przeglądzie ?Gorajskie Kolędowanie?.

W 2014 roku zapraszamy do prezentowania piosenek, pieśni, kolęd, pastorałek oraz krótkich scenek teatralnych lub widowisk słowno- muzycznych przedstawiających obrzędy i zwyczaje związane z okresem Bożego Narodzenia. Mogą to być:

– scenki z tekstem rymowanym,

– scenki przeplatane starymi, zapomnianymi pieśniami bożonarodzeniowymi lub wierszami,

– scenki kabaretowe

– monologi,

– dialogi,

– opowieści,

– widowiska o charakterze teatralnym,

– montaż słowno-muzyczny

-pieśni

– piosenki

– pastorałki.

W przeglądzie mogą uczestniczyć soliści, duety i grupy amatorskie z terenu gminy Goraj (bez ograniczeń wiekowych). Każdy kto chciałby się zaprezentować swoją twórczość i umiejętności teatralne będzie miał taką okazję 12 stycznia 2014 roku (tj. niedziela) o godz. 13.00.

W 2014 roku z racji remontu budynku Gminnego Ośrodka Kultury, przegląd odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w Goraju.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca grudnia 2013 roku. Dla wszystkich uczestników przewidziane są drobne upominki.

Po przeglądzie zapraszamy na poczęstunek i wspólne kolędowanie.

Regulamin VI Gminnego Przeglądu Form Artystycznych

o Tematyce Bożonarodzeniowej

i Noworocznej pt. : ?Gorajskie Kolędowanie?

Goraj 2014

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Goraju

1. Celem przeglądu jest propagowanie zwyczajów i obrzędów związanych z okresem Bożego Narodzenia, aktywowanie społeczeństwa do udziału w życiu artystycznym gminy, konfrontacja dokonań amatorskich zespołów teatralnych i muzycznych.

2. Przegląd skierowany jest do mieszkańców całej gminy Goraj.

3. W przeglądzie mogą wziąć udział soliści lub zespoły.

4. Czas występów jest ograniczony: widowiska nie mogą trwać dłużej niż 15 minut.

5. Instruktorzy udzielają porad w zakresie teatralnym i muzycznym codziennie od 8.00 do 16.00.

6. Ograniczeń wiekowych nie ma.

7. Warunkiem uczestnictwa jest czytelne wypełnienie i nadesłanie lub dostarczenie karty zgłoszeniowej (dołączonej do regulaminu i dostępniej w GOK-u) do końca grudnia 2013 roku.

8. Zgłoszenia przyjmowane są do końca grudnia 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury pod adresem: ul. Frampolska 23, 23-450 Goraj. Szczegółowych informacji udzielają: Marta Miszczak, Henryka Widz, Diana Adamska, pod nr tel. 533 016 201 w godzinach 8.00- 16.00.

9. GOK zapewnia aparaturę nagłośnieniową, pianino, sprzęt AUDIO CD.

10. Elementy ruchome dekoracji, rekwizyty i kostiumy przygotowują sami uczestnicy według własnych inwencji.

11. Nie dopuszcza się korzystania z playbacków.

12. Przegląd odbędzie się 12 stycznia 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Goraju o godz. 13.00.

13. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.

14. Po zakończeniu przeglądu wszyscy uczestnicy otrzymują upominki i dyplomy.

15. Dla wszystkich uczestników przewidziany jest poczęstunek.