Wyrecytowała i wygrała

2012-04-04

Katarzyna Kowal zajęła I miejsce w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego ?Przebudzeni do życia?.  Eliminacje odbyły się 4 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.

Do konkursu zgłosiły się tylko trzy osoby, przygotowane przez Martę Skurzak i Martę Wykrętek.

Komisja w składzie: Diana Adamska- przewodniczący, Iwona Rakuś- członek i Tomasz Pąk- członek po wysłuchaniu uczestników przyznała następujące miejsca: I miejsce ? Katarzyna Kowal, II miejsce- Patryk Furlepa, III miejsce ? Patrycja Habza. Na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 14 kwietnia 2012 roku w Biłgorajskim Centrum Kultury w ?Piwnicy pod Bazą?, gminę Goraj będzie reprezentować  laureatka I miejsca.  Katarzyna Kowal będzie prezentować ?Rozmowę z kamieniem? Wisławy Szymborskiej i ?Lekcja polskiego?- fragment ?Syzyfowych prac? Stefana Żeromskiego.

Były to już szóste eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ?Przebudzeni do życia? dla  gimnazjalistów.