Zaczarowanych Światów Moc

2015-01-07

Taki tytuł nosi kalendarz na 2015 rok przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju. To już trzeci stylizowany kalendarz, z udziałem mieszkańców gminy Goraj. Tym razem tematem przewodnim są baśnie, bajki i magiczny świat.

W kalendarzu nie zabrakło takich znanych motywów baśniowych jak: ?Czerwony Kapturek?, ?Jaś i Małgosia?, ?Śpiąca Królewna?, ?Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków? czy też ?Calineczka?. Pojawiły się też inne zaczarowane światy takiej jak ?Alicja w krainie czarów?, ?Baśnie 1001 nocy?. Kalendarz został wykonany bez udziału profesjonalistów. Ponownie jak w poprzednich latach, w pracę przy kalendarzu, zaangażowanych było kilkadziesiąt osób. Zdjęcia były wykonywane od lutego do listopada 2014 roku.

Publikację wydano w nakładzie 350 sztuk i otrzymają ją wszyscy zaangażowani w jego powstanie, instytucje, organizacje oraz osoby współpracujące z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goraju i Urzędem Gminy w Goraju.

Poprzednie kalendarze gorajskie były wydane w ramach Programu ?Młodzież w działaniu? realizowanego przez Nieformalna Grupę Cebularze działająca przy GOK. Pierwszy z nich był inspirowany krajami europejskimi, drugi zaś przedstawiał mieszkańców Goraja w różnych epokach.

Wkrótce więcej zdjęć