Zagrodzanie na Powiatowym Festiwalu Zespołów Ludowych

2015-06-01

31 maja w Biłgoraju, na placu BCK, odbył się po raz pierwszy Festiwal Zespołów Ludowych. Gminę Goraj oraz Gminny Ośrodek Kultury w Goraju reprezentował zespół Stowarzyszenia inicjatyw Społecznych ?Zagrodzanie?.

W takim składzie i przy takiej okazji to był dla Zagrodzan debiut. Na scenie BCK zaprezentowali dwa utwory konkursowe: ?W zielonym gaju? i ?Niedaleko jeziora?. Mimo, że nie wyjechali z nagrodą ( trzy pierwsze miejsca zajęły zespoły ze Smólska, Aleksandrowa i Zawadki) to i tak zaprezentowali się tak, że nie było czym się powstydzić. Kolejne występy z pewnością będą przynosić im i satysfakcję, i nagrody.

Organizatorem festiwalu był Starosta Biłgorajski, współorganizatorem Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju. Honorowy patronat nad festiwalem objęli Genowefa Tokarska Poseł na Sejm RP, Artur Sępoch, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Kazimierz Paterak, Przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju.

Red.