Zespół śpiewaczy z Kondrat na Dożynkach Powiatowych w Józefowie

2013-08-29

25 września 2013 r. delegacja z gminy Goraj uczestniczyła w Powiatowo- Gminnych Dożynkach w Józefowie. Główne uroczystości odbyły się w parku miejskim.

Korowód delegacji gmin z całego powiatu biłgorajskiego prowadził od placu kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Józefowie do placu przy magistracie. Gości i wszystkich biorących udział w uroczystości powitał Starosta Biłgorajski ? Marian Tokarski oraz Burmistrz Józefowa- Roman Dziura.

Mszę Św. dożynkową sprawował ją ksiądz Zenon Mrugała, kanonik Kapituły Katedralnej w Zamościu, proboszcz parafii w Józefowie. Homilię głosił ks. Józef Bednarski.

Delegację z gminy Goraj reprezentowali m.in.: Wójt Gminy Goraj- Czesław Małyszek, Sekretarz Gminy Goraj- Zenon Głowala, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury ? Marta Miszczak oraz zespół śpiewaczy z Kondrat. Panie wystąpiły również w części artystycznej, podczas której zaprezentowały trzy utwory przy akompaniamencie Roberta Kapronia.